29/4/11

Πρόκριση στον τελικό Ενόργανης & Τραμπολίνο για τον Αίαντα Θερμαϊκού

Το Σάββατο 2 και την Κυριακή 3 Απριλίου πραγματοποιήθηκε στο Ε.Γ ΜΙΚΡΑΣ η ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ των Β-Δ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΩΝ στις κατηγορίες Γ΄ Δ’ .
Οι νεαρές αθλήτριες του ΑΙΑΝΤΑ συμμετέχοντας για δεύτερη χρονιά στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κατόρθωσαν για μια ακόμη φορά να κερδίσουν την πρόκριση τους στην τελική φάση .

Η Πατμανίδου Μάρω κατέκτησε την 2 η θέση στο σύνθετο ατομικό και η ομάδα του ΑΙΑΝΤΑ -που αποτελείται από τις αθλήτριες ΠΑΤΜΑΝΙΔΟΥ ΜΑΡΩ ,ΔΑΝΑΗ ΜΗΛΙΟΥ, ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΟΥΖΟΥΝΙΑ ,ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΝΤΑΣΚΑ, ΚΩΝ/ΝΑ ΛΥΒΙΖΟΥ-με βαθμολογία 153,20 θα αγωνιστούν στον τελικό.
Οι αθλήτριες ΙΩΑΝΝΑ ΤΖΙΟΥΤΖΙΑ ΚΑΙ ΘΑΛΕΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ αγωνίστηκαν στην Γ΄ κατηγορία έχοντας πολύ καλή παρουσία εντυπωσίασαν με την προσπάθεια τους απέχοντας ελάχιστα από την πρόκριση.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Διεξήχθη από την Ε.Γ.Ο. στις 16 & 17 Απριλίου η προκριματική φάση του αγώνα ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ στις Β΄& Περιφέρειες  (ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΘΡΑΚΗ-ΘΕΣΑΛΙΑ) όλων των κατηγοριών. Ο αγώνας που ήταν υπό την αιγίδα του Κέντρου Αθλητισμού του Δήμου Θερμαϊκού ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία. Την φιλοξενία της διοργάνωσης ανέλαβε ο τοπικός σύλλογος "Γ.Ο ΑΙΑΣ ΘΕΡΜAΪΚΟΥ " στο Κλειστό Γυμναστήριο Αθλοπαιδιών ΠΕΡΑΙΑΣ.
Συμμετείχαν περισσότεροι από 250 αθλητές και αθλήτριες από τους συλλόγους:
ΑΟ ΑΡΓΥΡΙΑ ΕΠΑΝOΜΗΣ, ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΑΓΣ ΠΡΟΤΥΠΟΣ, ΑΓΕΜΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ, ΑΓΕΣΝΘ ΑΝΕΜΟΣ, ΑΟ ΚΑΛΙΠΑΤΕΙΡΑ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ, ΓΣΕΓ ΕΡΑΤΩ ΞΑΝΘΗΣ, ΣΕΓ ΒΑΛΤΕΡΟΥ, ΓΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ, ΓΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΑΣΚΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ, ΓΑΣ ΦΙΚΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΚΟΖΑΝΗΣ, ΑΠΣ ΒΟΤΣΗ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ, ΑΠΣ ΝΕΜΕΣΙΣ ΠΟΛΥΧΝΗΣ,ΣΕΑΓ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΕΡΜΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ,ΦΣ ΛΑΡΙΣΣΑΣ, ΑΟ ΠΑΛΜΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ, ΓΟ ΚΑΒΑΛΑΣ, Α.Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ, ΑΠΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ, ΠΑΣ ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ,  ΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, Γ.Ο ΑΙΑΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ
      Όλοι οι αθλητές και αθλήτριες του ΑΙΑΝΤΑ κέρδισαν επάξια την πρόκριση τους στις ΤΕΛΙΚΕΣ ΦΑΣΕΙΣ των κατηγοριών τους. (προκρίνονται οι 12 πρώτοι)
ΑΤΟΜΙΚΟ  ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β΄
ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ   3Η ΘΕΣΗ  ΙΑΚΩΒΟΣ  ΣΜΕΡΝΤΑ  4Η ΘΕΣΗ 
ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄
ΑΝΤΩΝΙΑ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΟΥ   1Η  ΘΕΣΗ – ΦΩΤΕΙΝΗ ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ  6Η ΘΕΣΗ
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α΄
ΑΓΓΕΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ  2Η ΘΕΣΗ  - ΙΩΣΗΦ  ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ  5Η ΘΕΣΗ
ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄
ΑΓΓΕΛΑ ΤΖΟΥΤΖΙΑ  4Η ΘΕΣΗ
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
 ΑΛΚΥΩΝΗ ΑΡΤΕΜΙΑΔΟΥ  3Η ΘΕΣΗ -ΑΝΝΗ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  4Η ΘΕΣΗ 
ΝΕΑΝΙΔΕΣ
ΛΟΥΚΙΑ  ΚΑΛΑΝΤΖΗ  4Η ΘΕΣΗ
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
ΜΑΡΙΑ  ΑΣΤΕΡΙΟΥ  1Η ΘΕΣΗ
Στο ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΟ ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ τα ζευγάρια
ΑΝΤΩΝΙΑ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΟΥ- ΑΓΓΕΛΑ  ΤΖΟΥΤΖΙΑ
ΑΓΓΕΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ- ΙΩΣΗΦ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ
ΜΑΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΟΥ- ΛΟΥΚΙΑ ΚΑΛΑΝΤΖΗ    κατέκτησαν την 1η θεση στις  κατηγορίες τους.
Στο ΔΙΠΛΟ ΜΙΝΙ ΤΡΑΜΠ η ομάδα των ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ με τις  ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΕΛΙΣΑΒΕΤ  ΒΑΛΚΑΝΟΥ και  ΦΕΛΙΣΙΑ ΚΥΖΙΡΙΔΟΥ  κέρδισαν την 2η θέση.
Στο ΑΚΡΟΒΑΤΙΚΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ  ο ΙΩΣΗΦ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ  κέρδισε στον ΤΕΛΙΚΟ που διεξήχθη ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΙΟ
 και οι ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:  ΦΕΛΙΣΙΑ ΚΥΖΙΡΙΔΟΥ την 1η θέση ,ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΒΑΛΚΑΝΟΥ την 2η ΘΕΣΗ. 
Ο τελικός της Δ΄ κατηγορίας θα διεξαχθεί στις 17 & 18 ΙΟΥΝΙΟΥ στον ΠΟΛΥΓΥΡΟ  ενώ
των Α΄,Β΄και Γ΄κατηγοριών στις 7 & 8 Μαίου στην Αθήνα.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στους αθλητές και αθλήτριες και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στην ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ.

www.orizontasnews.gr
ΝΕΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ - ΠΟΛΙΤΙΚΗ - ΡΕΠΟΡΤΑΖ - ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Με ένα κλικ στην οθόνη σας!

.

  © Blogger templates Newspaper III by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP